Türkiye’de bir ilk olan gizli vidalı çatı panellerimiz; gizli vidalı birleşim detayı ile çatılarınızda vidaların sebep olduğu sorunları ortadan kaldırıyor. Artık vida yerlerinden su alma probleminiz ortadan kalkıyor; aynı zamanda güneş panellerinin montajı için gerekli zemini sağlıyor. PIR yalıtımın ısıya karşı direnci yüksektir. Alevi devam ettirme özelliği yoktur. Kendiliğinden söner, asgari düzeyde duman yayar.

 

Akustik panel, oluşan zararlı sesin, çevre ve yaşayanlar için olumlu hale getirilmesi amacına hizmet eder. Standart karakteristik özelliklerinin yanı sıra, tek taraflı perfore panelin mükemmel ses emilim değeri DLa=8 dB ve ses izolasyon değeri 34 dB’dir. Ses izolasyonunun önemli olduğu binalarda çözüm olarak önerilen, perforeli çatı ve cephe panelleridir. İsteğe uygun olarak iç ve dış sac yüzeyler perfore olabilir. Perfore edilecek yüzeyin minimum sac kalınlığı 0,60 mm olmalıdır.

 

Poliüretan yalıtımlı çatı panellerinin basma mukavemeti yüksek olduğundan, yük taşıma performansı ve buhara karşı gösterdiği direnç nedeniyle de su emme özelliği bulunmaz. 3 ve 5 hadveli form seçenekleri ile binanıza uygun en ekonomik formu tercih etmenizi sağlamaktadır. PIR yalıtımı tercih edildiğinde ısıya karşı direnci yüksek olup alevi devam ettirme özelliği yoktur, kendiliğinden sönmekte ve yaydığı duman asgari düzeydedir.

 

Taşyünü ve camyünü yalıtımlı çatı panelleri; aleve karşı gösterdiği direnç nedeniyle yüksek yangın güvenliği istenen binalarda özellikle tercih edilmektedir. Çatılarda ters döşenmeye de imkân veren çatı panellerimiz, eğimi düşük çatılarda farklı su yalıtım malzemeleriyle birleşerek ısı, ses, yangın ve su yalıtımı sağlamaktadır. Camyünü yalıtımlı panellerimiz aynı zamanda alüminyum ve BGS metal kullanımına uygun yalıtımlı panellerdir.

 

Eğimin düşük olduğu çatılarda su ve ısı yalıtımını sağlamak amacıyla, alt yüzeyi fabrikasyon olarak TPO veya PVC membranla kaplanarak üretilen PUR-PIR yalıtımlı ve Taşyünü Yalıtımlı Sandviç panelleridir. 

        

Tavuk çiftlikleri, hayvan barınakları ve asidik ortamlarda kullanılan PET paneller kimyasal atıklara karşı dirençlidir. Panellerin iç yüzeye bakan kısımlarında kullanılır. Yalıtım malzemesi PUR-PIR ve EPS ’dır. Üst metaller alüminyum veya boyalı galvaniz sac olarak üretilmektedir. PET levhanın kalınlığı 0,9 mm, CTP levhanın kalınlığı 0,8 mm’dir.

 

EPS yalıtımlı çatı panelleri hafif ve çevre dostu olması, bünyesinde bakteri üretmemesi ve ekonomik olması nedeniyle tercih edilen; yüksek yük taşıma kapasitesi olan panellerimizdir. 

 

Eğimin düşük olduğu çatılarda su yalıtımını sağlamak amaçlı TPO PVC membranların şantiyede uygulanmasına imkân sağlayan PUR-PIR yalıtımlı sandviç panelleridir.